Stránky výrobce: www.sonos.com

Multiroom hudební systém

Důvod proč multiroom hudební systém Sonos funguje tak bezchybně po celém domě je ten , že jej navrhli kompletně od základů. Myslelo se při tom na flexibilitu jednotek, všudypřítomnost ovladačů, ale hlavně na potřeby našich zákazníků. Tento systém umožňuje přehrávat stejnou skladbu v každé místnosti s dokonalou synchronizací, nebo můžete přehrávat různé skladby v různých místnostech. Díky tomu vás může hudba doprovázet při práci, zábavě nebo relaxaci. 

Jak vlastně systém Sonos funguje?

Jednotky systému Sonos si mezi sebou vytvoří svou vlastní bezdrátovou síť. Ta slouží pro přenos dat a pro vzájemnou komunikaci mezi všemi jednotkami. Ty jsou ovládány pomocí vašeho tabletu, telefonu s dotykovým displejem nebo pomocí aplikace Sonos Desktop z vašeho stolního počítače nebo notebooku. Zcela postačí, aby tyto ovládací prvky byly v dosahu domácí Wi-Fi bezdrátové sítě a automaticky máte možnost ovládat všechny jednotky v síti systému Sonos. (viz. video na konci stránky)

Proč zvolit hudební systém Sonos?

  • bezdrátová komunikace mezi všemi jednotkami
  • intuitivní ovládání pomocí vašeho tabletu nebo smartphone
  • bez nutnosti instalovat nové kabely pro připojení jednotek
  • možnost ovládat libovolnou jednotku z libovolné části vašeho domu či bytu či domu
  • připojení již ke stávající audio sestavě anebo ozvučení úplně nové místnosti
  • přidání jednotky nebo ovladače kdy budete chtít
  • poslech internetových rádií bez nutnosti zapnutí počítače
  • instalace systému bez nutnosti technických znalostí
  • přes 100 000 internetových rádií z celého světa zdarma

Bezdrátová síť SonosNet

Klíčem k hudebnímu systému, který přehrává hudbu po celém vašem domě či bytě je bezdrátová síť s co největším pokrytím. To je důvod proč Sonos vytvořil SonosNet 2.0 - bezdrátovou síť s výkonem a dosahem splňující požadavky multiroomového hudebního systému. Je-li běžná bezdrátová síť přetížena a nebo pracuje-li na hranici svého dosahu, mohly by vznikat ozvěny nebo zpoždění v reprodukci hudby. Nikoliv, ale  s bezdrátovou sítí SonosNet. Každá jednotka funguje jako přijímač, ale také jako vysílač bezdrátové sítě. Proto má celý systém mnohonásobně větší pokrytí a rychlost než běžná síť. Aby bylo možné dosáhnout takto výkonné sítě, byla použita technologie MIMO.


Co je technologie MIMO...

Multiple-Input Multiple-Output (MIMO) - česky to znamená, více vstupů, více výstupů. Jde o rádiovou komunikaci využívající fenoménu vícecestného šíření ke zvýšení propustnosti a dosahu nebo ke snížení počtu přenosových bitových chyb.

Samostatnost sítě SonosNet

V bezdrátové síti SonosNet 2.0 mohou komunikovat pouze jednotky systému Sonos, není tedy možné, aby jste připojili svůj notebook nebo iPhone přímo k této síti. Proto je nutné, alespoň jednu jednotku připojit kabelem     k routeru. Tím získáte přístup k hudbě uložené ve vašem počítači, na externím pevném disku nebo jiném úložném zařízení, a také k internetu. Díky připojení k internetu můžete využívat hudebních služeb a internetových rádií (přes 25 000 radiových stanic z celého světa) zdarma.

Technické specifikace sítě SonosNet

Síť je zabezpečena pomocí AES-encrypted 128-bitového šifrování. Se skrytým SSID a sdílením dat pomocí       peer-to-peer.

PRVNÍ SPUŠTĚNÍ SYSTÉMU

V dnešním digitálním věku by mělo být vše jednoduché a tak je to i s nastavením systému Sonos. Není potřeba mít technické znalosti ani pokládat nové kabely. Nemusíte vědět ani co je hexadecimální klíč nebo SSID. Vše co potřebujete je připojení k vysokorychlostnímu internetu, router a dva prsty.

Připojte jen jednu jednotku k vašemu routeru

Pouze jedna jednotka celého systému musí být připojena kabelem. Připojte libovolnou jednotku systému Sonos k vašemu routeru, který je připojen k vysokorychlostnímu internetu. Díky tomuto spojení mají nyní všechny jednotky systému Sonos bezdrátový přístup k internetu. Pokud máte k routeru připojená datová úložná zařízení (externí HDD, NAS, atp.), nebo je k němu připojeno vaše PC, notebook či Mac, můžete nyní složky s hudbou přidat do vašeho systému Sonos.

Umístěte jednotky tam, kde chcete přehrávat hudbu

Záleží jen na vás, kterou jednotku, do které místnosti umístíte.

Jednotka PLAY:5 má díky vestavěným reproduktorům se zesilovači maximální flexibilitu a lze ji umístit všude tam, kde je elektrická síť. Je vybavena i pohodlným držákem pro možnost přenášení. A navíc jako první jednotka celého systému má výstup pro sluchátka.

Jednotka CONNECT:AMP má vestavěný zesilovač a proto je ideální do místnosti, kde není instalována žádná audio aparatura, jako je kuchyň, ložnice či jídelna. K jednotce není po instalaci nutný přístup a lze ji tak umístit na bezpečné místo nebo ji skrýt, aby nerušila design interiéru.

Jednotka CONNECT je vybavena digitálním optickým i koaxiálním výstupem, a proto se vždy instaluje již ke stávajícímu audio zařízení, jako jsou domácí kina, stereo zesilovače nebo AV receivery.

Vyberte si nejpohodlnější ovládání pro vaši hudbu

Zvolte si způsob ovládání, který vám nejvíce vyhovuje pro jednotlivé místnosti a nebo pro celý byt či dům.

Ovládejte systém Sonos pomocí vašeho mobilního telefonu. Software pro iPhone, iPad a zařízení s operačním systémem Android, je zdarma ke stažení v Apple Store a Google Play. Díky tomuto softwaru, můžete svůj smartphone proměnit v ovladač vašeho hudebního systému.

Samozřejmostí je ovládání systému Sonos prostřednictvím vašeho PC, Notebooku nebo Mac.

Nyní stačí jen přidat složky s vašimi oblíbenými skladbami a užívat si nikdy nekončící hudební zážitek po celém vašem domě či bytě.